Štvrtok 25. 4. 2024

Zápis do materskej školy na rok 2024/2025

miesto zápisu: Materská škola A. Kubinu 34, Trnava

Kritériá prijímania detí do materskej školy

-    deti na povinné predprimárne vzdelávanie, ktoré dovŕšili piaty rok veku

k 31.8.2024

-    deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania

-    dieťa vo veku 4 rokov k 31.8.2024

-    pri zvýšenom záujme zákonných zástupcov o umiestnenie dieťaťa do materskej školy sa bude zohľadňovať, či má dieťa v ZŠ s MŠ súrodenca

-     dieťa, o ktoré sa stará osamelý rodič/samoživiteľ a dosiahlo vek 3 roky

-     dieťa, ktoré dosiahlo vek 3 roky

-  deti, ktoré majú osvojené hygienické a samoobslužné činnosti

Termín zápisu

01.05. – 31.05.2024 a v dňoch

02.05. a 03.05.2024 v čase od 6.30 hod.  – 14.30 hod.

a 06.05. a 07.05.2024 v čase od 9.30 hod. – 16.30 hod. prezenčne.

Na zápis si prineste

1. Vypísanú žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy podpísanej oboma zákonnými zástupcami online : Elektronická prihláška | Základná škola s materskou školou, Andreja Kubinu 34, 917 01 Trnava (edupage.org)

( žiadosť možno podať osobne, poštou alebo elektronicky).

2.            Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa   (vystaví všeobecný lekár pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní )

- ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenie  výchovného poradenstva a prevencie

3. Rodný list dieťaťa - k nahliadnutiu

• POĎAKOVANIE

Aj tento rok sa naša škola prostredníctvom žiakov a zamestnancov zapojila do dobrovoľnej finančnej zbierky

Ligy proti rakovine - Deň narcisov, ktorá sa uskutočnila 18.4.2024.

Podarilo sa nám spoločne vyzbierať sumu 258,80 € a za to Vám všetkým patrí veľké ĎAKUJEM.

Mgr. Lucia Habardikova

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň matiek ŠKD.

• Náš žiak, Juraj Nádašský z 8.B, získal krásne 3. miesto na ITALIAN WORLD CUP 2024 v kickboxe v kategórii kadeti v meste Lido di Jesolo.

Gratulujeme reprezentantovi Slovenska trénujúcemu v RAPTORS kickbox clube Trnava a prajeme mu veľa úspechov na ďalších súťažiach - Majstrovstvách Slovenska a Majstrovstvách sveta.

• Dňa 16.4.2024 sa žiaci a žiačky V.A, V.B a V.C zúčastnili zážitkového programu pod názvom: Exkurzia ku DŇU ZEME.

V EKO dielničkách si deti vyrobili macramé kľúčenky z nechcených tričiek. V ďalšej dielničke pod názvom u Zlatej priadky mali možnosť nielen vidieť tkanie na krosnách, ale si aj samé vyskúšali tkanie na krosnách. Deťom bol taktiež predstavený projekt „ako urobiť s dierou v tričku - dieru do sveta“. Vďaka tomuto programu, deti videli ako sa dajú veci použiť znova, opraviť, či upcyklovať.

• Vážení rodičia,

dovoľujeme si Vám oznámiť, že dňa 15.04.2024 (pondelok) sa budú konať triedne rodičovské združenia. Výbor RZ bude o 16:00 v jedálni. Rodičovské združenia budú o 16:30 hod. v jednotlivých triedach.